Kommenteeri

6 soovitust ettevõtjale raamatupidamise korrashoidmiseks

Näpunäited ettevõtjatele, kuidas hoida raamatupidamine korras.

1. Edasta raamatupidajale kõik arved raamatupidajale enne 10.kuupäeva

Edasta kõik eelmise kuu kuludokumendid vähemalt 10.kuupäevaks raamatupidajale. Mõnikord on vajalik deklareerida mõni kingitus või ärilõuna. TSD esitamise tähtaeg on iga kuu 10.kuupäev. Kui oled käibemaksukohustlane tuleb esitada ka KMD aruanne. Sellisel juhul annad oma raamatupidajale vähemal 10 päeva aega, et deklaratsioon ära esitada.

Kas teadsid, et iga puuduv dokument tuleb maksustada erisoodustusega. See on kallis lõbu.  Hoidke oma kuludokumente ja saatke need kõik korraga raamatupidajale edasi.

Puudu olevad dokumendid võtavad lisaks rahale ka raamatupidajalt tohutu aja ja ilmselt muutub raamatupidamisteenus teie jaoks ka kallimaks. Soovitan luua ühtse süsteemi arvete kogumiseks.

2. Kui sul puudub ettevõttes auto siis palun ära maksa kütuse eest ettevõtte kaardiga. 

Kas teadsid, et isikliku auto kasutamise eest ettevõtluse tarbeks on võimalik maksta auto kompensatsiooni kuni 335€ kalendrikuus. Selleks tuleb pidada sõidupävikut.

3. Osta ettevõtte vahendite eest ainult ettevõtluse tarbeks olevaid teenuseid või kaupu

Kõik, mis on ostetud mitte ettevõtlusega seotud eesmärgil läheb erisoodustamisele.

5. Küsi arvele ettevõtte nimi

Makstes teenuse/kauba eest, ära unusta küsida arvele ettevõtte nime. Eraisikuna ostetud kaupade/teenuste arved lisa eraldi kausta nii on raamatupidajal lihtsam arvete hunnikus orienteeruda. Käibemaksukohustlasena on sul võimalik käibemaksu riigilt tagasi küsida ainult juhul kui arvel on ettevõtte nimi.

6. Makse kirjeldusse lisa arve number

Makstes tarnijatele saadud teenuste/kaupade eest lisa makse kirjeldusse alati arve number. Ära lisa kirjeldusse midagi muud nt. raamatupidamisteenuse eest. See aitab ära hoida hilisemat segaduse tekkimist raamatupidamises.

Lisa kommentaar

Email again: